Ортези на нижні кінцівки

Для дитини з руховими порушеннями неврологічної природи в переважній більшості випадків показане застосуваня ортезів типу АФО – AFO (ankle foot orthosis) – це ортези, що забезпечують стабілізацію стопи та гомілки до коліна. Існує кілька різних типів ортезів АФО для різних біомеханічних цілей. Суцільний ортез гомілковостопного суглоба SAFO (solid ankle foot orthosis) міцно фіксує гомілковостопний суглоб і запобігає будь-якому руху в ньому. Динамічний ортез гомілковостопного суглоба DAFO (dynamic ankle foot orthosis)забезпечує стабілізацію суглоба у фронтальній площині. На відміну від моделей SAFO, цей ортез дозволяє виконувати дорсальне (тильне) згинання в гомілковостопному суглобі та частково обмежує підошовне згинання. Ортез HAFO (Hinged ankle foot orthosis) також є типом динамічного АФО, який дозволяє здійснювати дорсальне згинання стопи під час ходи за рахунок шарніру, який з’єднує частини ортезу між гомілкою та стопою. З іншого боку, HAFO також використовується для обмеження тривимірної рухливості гомілковостопного суглоба і зокрема обмеження руху суглоба в сагітальній площині. Ортез GRAFO (Ground reaction ankle foot orthosis)використовується для зменшення надмірного згинання коліна. Цей тип ортезів має суцільну частину нижче коліна (pre-tibial support), яка не дозволяє колінному суглобу рухатися вперед. Ортез PLS AFO (Posterior leaf spring ankle foot orthosis) використовується в основному при гіпотонії м’язів та “звисаючій” стопі, з метою контролю підошвового згинання стопи при ході для покращення функціональної якості руху. Усі ці моделі ортезів АФО мають різні характеристики, оскільки розроблені для конкретних цілей. Різні характеристики ортезів АФО відповідають конкретним потребам, які виникають внаслідок травм та захворювань, при церебральному паралічі, захворюваннях що супроводжуються м’язевою гіпотонією, спіна біфіда.

Ортез на стопу FO STRONG (foot orthosis)

Вартість виробу (ціна за пару) – 11560 грн 

Ортез виконує функцію корекції положення п’яткової кістки та інших кісток стопи. Зменшує навантаження на другу та третю плюсневі кістки. Сприяє відновленню нормальних анатомічних співвідношень стопи. Використовується при вальгусній установці стопи, відведення переднього відділа стопи; надмірна пронація стопи в результаті ослаблення м’язів.

Ортез на гомілку та стопу AFO CLASSIC (SAFO)

Вартість виробу (ціна за пару)-  12240 грн

Ортез фіксує гоміково-стопний суглоб в правильному положенні. Позиціонує правильне положення стопи по відношенню до гомілки. Обмежує тильне та підошвенне згинання стопи, але залишає можливість переката стопи в передній частині. Для правильної корекції та стабілізації гомілково-стопного суглоба ортези виготовлені з двух шарів гнучкого пластику. Опція Extra Comfort – форма з м’якого матеріалу на поверхні внутрішньої частини ортезу захищає чутливі точки від тертя та підвищує зручність використання.

Покази:

 • необхідність стабілізувати гомілковостопний суглоб в вертикальному положенні, позиціонування гомілковостопного суглобу при функціональному навантаженні на нижні кінцівки, корекція ходи у дітей з ДЦП та іншими руховими порушеннями неврологічної природи;
 • необхідність позиціонування гомілковостопного суглобу у спокої та під час сну, при стійкий еквінусній  установці стоп в результаті підвищеного тонусу м’язів нижніх кінцівок;
 • порушення тильного та підошвеного згинання стопи пов’язані зі зниженням тонусу м’язів нижніх кінцівок;
 • для стабілізації стопи та гомілки після оперативних втручань на гоміково-стопному суглобі;
 • для запобігання виникнення деформацій у пацієнтів, які більшу частину часу проводять в положенні сидячи чи лежачи.

Ортез на гомілку та стопу AFO EXTRA LONG (SAFO)

Вартість виробу (ціна за пару)-  15 620 грн

Версія AFO extra long забезпечує ще більшу стабілізацію гомілки при стоянні та ході. Ортез складається з двух шарів. М’який та гнучкий внутрішній шар забезпечує більший комфорт та зручність. Більш жосткий зовнішній шар забезпечує міцність конструкції. Ортез позиціонує гомілковостопний суглоб та гомілку до коліна, обмежує  тильне та підошвенне згинання стопи, але залишає можливість переката стопи в передній частині. Опція Extra Comfort – форма з м’якого матеріалу на поверхні внутрішньої частини ортезу захищає чутливі точки від тертя та підвищує зручність використання.

Покази:

 • необхідність стабілізувати гомілковостопний суглоб в вертикальному положенні, позиціонування гомілковостопного суглобу при функціональному навантаженні на нижні кінцівки, корекція ходи у дітей з ДЦП та іншими руховими порушеннями неврологічної природи;
 • необхідність позиціонування гомілковостопного суглобу у спокої та під час сну при стійкий еквінусній  установці стоп в результаті підвищеного тонусу м’язів нижніх кінцівок;
 • порушення тильного та підошвеного згинання стопи пов’язані зі зниженням тонусу м’язів нижніх кінцівок;
 • для стабілізації стопи та гомілки після оперативних втручань на гоміково-стопному суглобі;
 • для запобігання виникнення деформацій у пацієнтів, які більшу частину часу проводять в положенні сидячи чи лежачи.

Короткі ортези DAFO CLASSIC

Ортез призначений для корегування порушень по осі гомілковостопного суглоба у фронтальній площині, в той же час не обмежує вільний рух в сагітальній площині (тильне та підошвене згинання стопи).
Корекція по осі п’яткової кістки дозволяє відновити нормальне анатомічне співвідношення кісток стопи та здійснення функціонального руху в суглобі.

Покази:

 • знижений тонус м’язів нижніх кінцівок, що викликає надмірну пронацію стопи;
 • виражена нестабільність гомілковостопного суглоба через м’язеву слабкість, що призводить до вальгусної деформації п’яткової кістки, відведення передньої частини стопи та зниження висоти продольного своду стопи.

Вартість виробу (ціна за пару)- 11560 грн

Шарнірні ортези DAFO ACTIV (HAFO)

Вартість виробу (ціна за пару) –  17 680 грн

Ортез виправляє положення стопи по відношенню до гомілки, запобігає викревленню по осі суглоба і відновлює його функціональний рух. Рухливі частини ортеза з’єднуються  за допомогою шарніра, в залежності від обраного варіанту шарніра, дозволяє або повний рух – згинання та розгинання, або обмежує підошовне згинання. Ортез складається з двух шарів. М’який та гнучкий внутрішній шар забезпечує більший комфорт та зручність. Більш жосткий зовнішній шар забезпечує міцність конструкції. Для зменшення напруги і точкового тиску на гомілку верхня частина ортезу захищена  зсередини м’якою піною. Опція Extra Comfort гарантує декомпресію чутливих ділянок, мінімізуючи можливість виникнення потертостей та синців в ділянках виступаючіх частин стопи та щиколотки

Покази:

 • Ослаблення тильного (дорсального) згинання стопи  без нестабільності коліна (версія з обмеженою підошвеним згинанням стопи)
 • Підвищений м’язовий тонус, що спричиняє значне порушення вісі суглоба, плюсневих кісток та переднього відділа стопи під час ходьби
 • Надмірне підошвене згинання викликає ходу на пальцях ніг  (еквінус), за умови добре розвиненої навички ходи (версія з обмеженим підошовеним згинанням стопи)

Ортези DAFO DYNAMIC

Серія легких та гнучких динамічних ортезів призначена для дітей та молоді з порушеннями ходи при порушеннях функції центральної та периферічної нервової системи, що вимагають виправлення положення гомілково-стопного суглобу  при нестабільності та деформації суглобу м’язового походження

Функціональний відвідний ортез для стабілізації кульшових суглобів

Вартість виробу ERH 66/2 (Step to) Standart – 14280 грн

Вартість виробу ERH 66/(Step to) Mini/max –  16150 грн

Використовується при спастичності привідних м’язів стегна, дозволяє підтримувати правильне положення стегон, зберігати оптимальну довжину привідних м’язів, запобігає розвитку контрактур. Використовується для профілактики підвивиху та вивиху кульшового суглобу, а також після ортопедичних операцій на кульшових суглобів. Використовується  в положенні лежачи, положенні сидячи а також для ходи та повзання.  Легкість конструкції дозволяє не обмежувати рухи дитини та підтримувати фізіологічне положення тазу в різних позах.

Версія Step to Standart дозволяє підтримувати фізіологічне відведення стегон при ході а також при сидінні та стоянні – кут розведення стегон – 30 градусів. 

Версія Step to Mini/max дозволяє змінювати кут розведенння стегон і встановати необхідний кут розведення: 30 або 60 або 90 градусів.

Ортез на колінний суглоб ERH 35/K/S для корекції перерозгинання колінного суглобу

Вартість виробу ERH 35/K/S 5000 (ціна за пару)

Корегує положення ноги в сагітальній площині, запобігає перерозгинанню коліна. Забезпечує стабілізацію та корекцію колінного суглоба. Ортез виконаний у формі відкритої манжети. Має регулювання по окружності стегна і гомілки. Це дозволяє легко та швидко надягнути та зняти ортез. Ортез оснащений вшитими бічними рейками з рухомим з’єднанням, що виготовлені з дуже тонкої і гнучкої сталі, до яких з двох сторін від коліна прикріплються ремні, що сприяють виправленню положення при рекурвації колінного суглоба. Зміна довжини підколінних ременів посилює коригуючий ефект ортезу. Бічні рухливі рейки забезпечують оптимальну стабілізацію суглоба без обмеження рухливості, на відміну від нерухомого тутора колінного суглоба.

Покази:

 • призначається пацієнтам з рекурвацією, в основному  дітям з порушеннями ходи;
 • при легкій та помірній м’язовій дисфункції нижніх кінцівок у дітей та підлітків;
 • при нестабільності колінного суглоба, пов’язаній з перерозгинанням;
 • при перенапруженні коліна неврологічного походження або внаслідок ортопедичних травм.

Ортези на верхні кінцівки

Функціональний ортез на променевозап’ясний суглоб з відведенням великого пальця

Вартість виробу (1 шт) ERH 38/4A – 1440 грн

Ортез стабілізує променево-зап’яcний суглоб в середньому фізіологічному положенні та відводить великий палець. Використовується при спастичності м’язів верхньої кінцівки, згинальній установці променево-зап’яcного суглоба та приведенні великого пальця. Моделі виготовляються на ліву та праву руку, в трьох розмірах, розмір визначається за окружністю долоні в сантиметрах: S:до 12 см, M:12-14 см, L:14-16 см.

Металічна пластина у внутрішній частині ортезу запобігає згинанню у променево-зап’яcному суглобі та приведенні великого пальця.

Функціональний ортез для відведення великого пальця

Вартість виробу (1 шт) ERH 38/3B – 900 грн

Використовується при спастичності м’язів верхньої кінцівки та приведенні великого пальця. Моделі виготовляються на ліву та праву руку, в трьох розмірах, розмір визначається за окружністю долоні в сантиметрах: S:до 12 см, M:12-14 см, L:14-16 см

Тутор на ліктьовий суглоб

Вартість виробу (1 шт) ERH 42/3 – 2040 грн

Використовується для стабілізації та обмеження згинання в ліктьовому суглобі, при згинальних установках в ліктьовому суглобі, після травм та ортопедичних операцій на ліктьовому суглобі.

Корсет на грудний та поперековий відділи хребта

Вартість виробу ERH 48/3 MEDIUM STIFF – 4000 грн

Корсет запобігає бічному викривленню хребта при слабкості м’язів тулуба, сприяє стабілізації положення тулуба відносно тазу  у фронтальній площині.

Розмір корсету по талії в сантиметрах: S – 40-50 см; M – 45-60 см; L – 55-70 см; XL – 65-80 см.