Нейрослухова стимуляція Томатіс
Покращення уваги, пам‘яті, мовлення, здатності до навчання, контролю над емоціями, моторики та координації, покращення функцій вестибулярного аппарату – це далеко не повний перелік сфер застосування методу нейрослухової стимуляції Томатіс, де ми спостерігаємо виражений позитивний терапевтичний вплив.
Метод Tomatis® це нейро-сенсорна стимуляція, що відбувається природнім шляхом за допомогою портативного апарату, що має назву ТаlksUp. Перед процедурою сертифікований спеціаліст з методу Томатіс проводить діагностичну консультацію та складає індивідуальну програму сеансів. Дитина слухає класичну музику в навушниках, оброблену за допомогою спеціальных фільтрів в апараті Томатіс при цьому грає, малює, вільно рухається чи просто відпочиває, а мозок тим часом працює!
Який принцип дії методу Томатіс?
Апарат ТаlksUp було створено для обробки музики та голосу з використанням спеціальних параметрів. Цей інструмент має багато функцій, в тому числі електронне чергування. Електронне чергування – це унікальниа не інвазивна технологія, який дозволяє реалізовувати эфекти від звукового контрасту шляхом швидкого переходу від низьких до високих частот, що сприяє тому, що в процесі прослуховування мозок людини постійно пристосовується до параметрів звуку, що змінюється. Так відбувається природнє тренування мозку.
Спеціальні аудіопрограми змінюють музику та голос в реальному часі для розвитку моторних, емоційних та когнітивних здатностей.
Як метод Томатіс впливає на мовлення?
Точність, з якою ми сприймаємо та аналізуємо звуки, впливає на наші здібності до їх відтворення.
Якісне використання голосу вимагає також уважного слухання себе, можливості слухати свій голос так, щоб оцінити його точність, якість та інтенсивність. Звук нашого голосу передається уху завдяки кістковій та воздушній провідності. Зовнішні звуки аналізуються мозком, у відповідь дає сигнали на коригування голосу. Таким чином, існує постійний зв’язок між нашим вухом, мозком та нашим голосом. В цьому полягає принцип аудіо-вокальної петлі. Коли цей процес порушується, досить часто, по емоційним та когнітивним причинам, то може порушуватись ритм, тембр, палітра та інтенсивність голосу. Це може викликати зменшення бажання до спілкування, труднощі з висловлюванням своїх думок, недостатності швидкості та точності мови, брак якості чи неправильний тембр, який призводить до дуже глухого голосу, занадто дзвінкого чи назального голосу, брак виразності мови чи втрати контролю над його громкістю (інтенсивністю). Активно працюючи над аудіо-вокальною петлею за допомогою методу Tomatis® эфективно відновлюється зв’язок між мозком, вухом та голосом.